NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO UŞAK ŞUBE ÜYELERİNE VE UŞAK ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ``DERİN KAZILAR VE DERİN KAZI SİSTEMLERİ `` KONULU SEMİNER SUNUMU YAPILDI. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 HAZİRAN 2018, PAZARTESİ   

11

İMO UŞAK ŞUBE ÜYELERİNE VE UŞAK ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ``DERİN KAZILAR VE DERİN KAZI SİSTEMLERİ `` KONULU SEMİNER SUNUMU YAPILDI.

    Yayına Giriş Tarihi: 22.05.2017   Güncellenme Zamanı: 22.05.2017 17:41:57  Yayınlayan Birim: UŞAK ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 22.05.2017 15:59:13

Seminer sunumu İnş. Yük.Müh. Habip Koçak Köse tarafından Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Anfisinde İMO Uşak Şube üyelerinin ve Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümü öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Derin Kazı ve Derin Kazı Sistemleri konulu seminer sunumu 18.05.2017 tarihinde , İMO Uşak Şube üyelerine ve Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğrencilerinin katılımı ile Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Anfisinde İnş. Yük.Müh. Habip Koçak Köse tarafından  gerçekleştirildi.

Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği hizmetlerinin yer aldığı yapılara  ait projelendirilme ve yapım aşamasındaki safhalar üzerinde bilgi sunumunda bulunuldu. Kazı işleri , İksa İmalatları , Zemin Etüdü ve Sondajlamalar , Kuyu Perde kazısı – Donatı Montajı – Kalıp işlemleri – Beton dökülmesi ile ilgili teknik bilgiler sunuldu.

 

Fore Kazıklar (Dairesel Kazıklar) 50 Cm.-150 Cm. çapında , Mini Kazıklar 25 Cm. – 35 Cm. çapındaki kazıkların imalat aşamasından , Ankrajların uygulama detaylarından ,Mevcut Zeminlerden , Oturmalardan , Temeller arasındaki farklı oturmalardan , Sıvılaşmadan (Gevşek Kum ve Silt li zeminlerden , Püskürtme Beton Shotcrete uygulanması , Beton Enjeksiyonu Jet grout enjeksiyon tasarımı ve uygulamaları hakkında , İmalatı yapılmış olan proje ve uygulamalar hakkında bilgi sunumunda bulunuldu.   


Okunma Sayısı: 36

Uşak Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır