NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO UŞAK ŞUBE BAŞKANLIĞINCA ; İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASININ 63. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI GÖRKEMLİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 OCAK 2019, ÇARŞAMBA   

34

İMO UŞAK ŞUBE BAŞKANLIĞINCA ; İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASININ 63. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI GÖRKEMLİ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 17.12.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 17.12.2017 15:20:07  Yayınlayan Birim: UŞAK ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 17.12.2017 14:51:05

Kuruluş Yıldönümü Kutlamaları Çerçevesinde Meslekte 25. yıl , 40. yıl ve 50. Yıllarını Doldurmuş Olan Üyelere Hizmet ve Onur Belge ve Plaketleri verildi.

İMO Kuruluş Yıldönümüne üyelerimizin katılımı çok yoğun oldu , açılış konuşmasını yapan İnşaat Mühendisleri Odası Uşak Şube Başkanı Ali Osman Doruk tarafından günün mana ve önemini belirten konuşmasından sonra meslekte 25. yıl, 40. yıl ve 50. yıllarını tamamlayan üyelere Belge ve Plaketleri verildi. Oda Başkanı Ali Osman Doruk`un Konuşması ; 

Sevgili Meslektaşlarım ve değerli eşleri geleneksel kuruluş gecesi davetimize hoş geldiniz.

 

Bu yıl, Odamızın kuruluşunun 63. yılını kutluyoruz. Dünya üzerinde oynanan siyasi ve ekonomik oyunların yansımalarını yoğun olarak hissettiğimiz günlerdeyiz. Ekonomik olarak güçlü devletlerin dünya coğrafyasını kendi çıkarları doğrultusunda şekillendirme çabaları, iç ve dış kaynaklı bir çok tehdit ve kapıda görünen ekonomik krizi göz önüne aldığımızda Ülkemiz için zor geçen bir yıl geride kalmak üzere.

Bu günleri tekrar yaşamamanın yolu ülke olarak birlik olmaktan geçiyor, kendi içimizde çatışmadan, farklı fikirlere saygı duyarak, her türlü provokasyona ve tahriklere karşı tek yumruk olarak en önce meslek örgütümüzden başlayarak, önce ben değil  biz olarak düşünmekten geçiyor.     

Millet olarak geçmişte yaptığımız hatalardan ders alarak bu kriz ortamından da güçlenerek çıkacağımıza, 2018 yılının daha güzel ve daha aydınlık günleri bizlere getireceğine tüm kalbimle inanıyorum.

 

Meslekte 25 Yılına, 40 ve 50. Yıllarına Ulaşan değerli Meslektaşlarım,

·        İlk olarak sizler, uzun yıllar boyunca ülkemizin içerisinde bulunduğu doğal afetler, ekonomik krizler, askeri ve siyasi darbeler gibi her türlü zor koşulda  mesleğimize ve ülkemize önemli katkılarda bulundunuz. Bir inşaat mühendisi olarak doğal afetler ile birlikte, diğer teknolojik ve ekonomik tehditlerin de üstesinden gelmeyi bildiniz. 19 Aralık 1954 yılında kurulan ve 63 yılı geride bırakan Odamıza, mesleğimize  onurla ve şerefle hizmet ettiniz.

        

·        İkincisi ve belki de en önemlisi değerli aileleriniz, yürüttüğünüz bu çalışmalarda en az sizler kadar onların da payı büyüktür, eşlerinizin, annelerinizin, babalarınızın ve hatta çocuklarınızın. Çünkü onların da gecesi, gündüzü, hafta sonları olmadı sizlerle birlikte,  ömürleri proje başında, büro da  ya da şantiyelerde geçen babalarını, annelerini yada eşlerini beklemekle geçti. Bazen yetişmeyen ödevler oldu büronuzda yapılmaya çalışılan, proje oldu, metraj oldu evlerinizde yarına yetiştirmeye çalıştığınız, bazen şantiyede harcanan mesai sonrası söz verilen ama gidilemeyen sinema oldu, bazen de yetişilemeyen bir okul gösterisi….. Kısacası bir inşaat mühendisinin ailesi de en az kendisi kadar mesleği için özveride bulunmuştur.

Bu gün bu plaketi alacak meslektaşlarım, bu plaketi aynı zamanda aileleriniz ve belki de yaşamı bizimkine benzeyen tüm aileler için alacaksınız. Bu nedenle her türlü övgü dolu sözü ve teşekkürü fazlasıyla hak ettiniz.

 

Hepinize davetimize katıldığınız ve bizleri yalnız bırakmadığınız  için teşekkür ediyorum. diyerek sözlerini tamamladı..


Okunma Sayısı: 61

Uşak Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır