NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO UŞAK ŞUBE TOPLANTI SALONUMUZDA ;TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ 2018 VE DEPREME DAYANIKLI BİNA TASARIMLARINDA YENİ YAKLAŞIMLAR KONULU MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

17 HAZİRAN 2019, PAZARTESİ   

28

İMO UŞAK ŞUBE TOPLANTI SALONUMUZDA ;TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ 2018 VE DEPREME DAYANIKLI BİNA TASARIMLARINDA YENİ YAKLAŞIMLAR KONULU MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 12.05.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 12.05.2018 13:13:17  Yayınlayan Birim: UŞAK ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 12.05.2018 10:49:21

Seminer Sunumu İnş. Yük. Müh. Dr. Cüneyt Tüzün tarafından yapılan seminere ilgi çok fazla idi , üyelerin ve İdarelerdeki Teknik Elamanların ilgi ile izlediği seminere katılım çok yoğun oldu.

TÜRKİYE BİNA DEPREM YÖNETMELİĞİ 2018 VE DEPREME DAYANIKLI BİNA TASARIMLARINDA YENİ YAKLAŞIMLAR KONULU , ÜYELERİMİZE VE İDARELERDEKİ TEKNİK ELEMANLARA SEMİNERİ YAPILDI.

İMO Uşak Şube Başkanlığının , Meslekiçi Eğitimi İle İlgili olarak 10 Mayıs 2018 tarihinde İMO Uşak Şube Toplantı Salonunda sunumunu İnş. Yük. Müh. Dr. Cüneyt TÜZÜN `ün verdiği seminere üyelerimizin ve İdarelerdeki Teknik Elemanların ilgisi çok yoğun oldu.

Seminerin açılış konuşması İMO Uşak Şube Yönetim Kurulu üyesi Bora PEKER tarafından yapıldı , 01 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018 le ilgili değerli hocamız sayın Dr. Cüneyt TÜZÜN ün sunumu ile vakit darlığı nedeniyle , Tasarıma kısa bakışın gerçekleştirileceği bir seminer olacağını vurguladı.

Sunumda bulunmak üzere anlatıma başlayan İnş. Yük.Müh. Dr.Cüneyt TÜZÜN ; Yönetmelikle başta yeniden yapılacak , değiştirilecek ,büyütülecek resmi ve özel tüm binaların tamamının ve ya birbölümünün deprem etkisi altında tasarımı ve yapımı ile mevcut deprem etkisi altındaki performanslarının değerlendirilmesi ve güçlendirilmesi için gerekli kurallar ve minimum koşulların yeniden tespit edildiğini , sektörde faaliyet gösteren meslektaşlarımızın tasarımlarını yaparken ihtiyaç duyacakları hertürlü değer ,grafik ve kullanacakları katsayılara AFAD Başkanlığının internet sayfasından ulaşılabilecektir.01 Ocak.2019 tarihinde yürürlüğe girecek olan  yönetmelikte düşey deprem hesabınında yapılacağı öngörülmektedir , Deprem Tehlike Haritası , Deprem Yer Hareketi Düzeyleri , Deprem etkisi altında bina taşıyıcı sistemleri için Bina Performans Düzeyleri , Etkin Kesit Rijitlikleri , Taşıyıcı Sistem Davranış Katsayısı ,Deprem Tasarım Sınıfları , Yüksek Yapılar ve Deprem Yalıtımlı Bina uygulamaları , Standart Deprem Yer Hareketleri Spekturumları hakkında bilgilerin verillmesinin ardından örnek uygulama yapılmıştır.

Üyelerimizin ve İdarelerdeki Teknik Elamanların ilgi ile izlediği Seminer sonunda İMO Uşak Şube Başkanı Ali Osman Doruk tarafndan yapılan konuşmada Seminer sunumunu gerçekleştiren İnş. Yük.Müh. Dr.Cüneyt TÜZÜN `e İMO Uşak Şube Başkanlığı adına teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.   


Okunma Sayısı: 26

Uşak Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır