NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI UŞAK ŞUBEMİZCE , genç-İMO ÜYELERİMİZE STA4-CAD VE İDECAD EĞİTİM KURSLARI VERİLDİ. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

17 HAZİRAN 2019, PAZARTESİ   

24

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI UŞAK ŞUBEMİZCE , genç-İMO ÜYELERİMİZE STA4-CAD VE İDECAD EĞİTİM KURSLARI VERİLDİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 08.06.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 08.06.2018 19:20:54  Yayınlayan Birim: UŞAK ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.06.2018 19:16:11

iMO Uşak Şube Toplantı Salonumuzda 04-07-08 Haziran tarihlerinde 13:00-16:00 saatleri arasında STA4-CAD Eğitimi , 16:00-19:00 saatleri arasında da İDECAD Eğitimi Kursu olarak gerçekleştirilen kursa genç-İMO üyelerinin katılımı çok yoğun oldu.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI UŞAK ŞUBEMİZCE , GENÇ-İMO ÜYELERİMİZE STA4-CAD VE İDECAD EĞİTİM KURSLARI VERİLDİ.

-          İMO Uşak Şube Toplantı Salonumuzda 04 - 07 - 08 Haziran tarihlerinde 13:00 – 16:00 saatleri arasında verilen STA4-CAD Eğitim Kursunun sunumu Erdoğan Şadak (İnş.Müh.) tarafından yapıldı. Eğitime genç-İMO üyelerimizden 16 kişi katılımda bulundu. Verilen kursta ; STA4-CAD programının tanıtılması , Data giriş sonuçlarının görülmesi ,Bilgi giriş menüsü , Yapı Sistem, Kat Düzenleme, Bina Bilgi Kolon Aks ,Döşeme Şeridi ve Zemin Etkisi menülerinin kullanılması, Örnek Yapı Modeli girilmesi ve çözümü , Analiz Sonuçlarının Değerlendirilmesi ,Deprem Raporu, Donatı Seçimi , Döşeme Kiriş Kolon Temel Sonuçlarının izlenmesi, Plaka ve Merdiven Analizi , Temel Hesabı ,Örnek Yapı Modeli girilmesi ve Çözümü , Metraj ve keşif Özeti çıkartılması, Yapı Moment Diyagramı , Draw Menüsü , STA4-CAD ile Çizim , Kalıp ve Kolon Aplikasyonu , Asmolen ve Kaset Yapı Modeli girilmesi ve Çözümü , Asmolen ve Kirişlerin Temel Aplikasyon ve Temel Detay Çizimleri , Sonuç Analizi yapılması konularında Eğitime katılımda bulunan genç-İMO üyelerimize bilgi sunumunda bulunuldu.

-          İMO Uşak Şube Toplantı Salonumuzda 04 – 07 – 08 Haziran Tarihlerinde 16:00 – 19:00 saatleri arasında verilen İDECAD Eğitim Kursunun sunumu ise Hakan Yıldız (İnş.Müh.) tarafından yapıldı Eğitime 27 kişi katılımda bulundu. Verilen Eğitim Kursunda ; Projenin incelenmesi , Proje oluşturma ve ayarlar, Arayüz , Kontur çizgisi, Aks oluşturma , Kolon sisteminin yapılandırılması, Kiriş sisteminin yapılandırılması , Döşeme sisteminin yapılandırılması, Merdiven sistemi ,Bodrum kat modellenmesi , Temel sisteminin yapılandırılması, Donatı seçilmesi, Betonarme paremetreleri ve kontrolleri , Analiz , Pafta oluşturma ,Kat paftaları , Kolon aplikasyon planı , Kesit düzenleme ,Kolon düşey açılımları , Kat aplikasyonplanları , Temel aplikasyon planları , Merdiven analizi , Autocad çizimlerinin içe aktarılması ve Metraj konularında bilgiler sunuldu .


Okunma Sayısı: 31

Uşak Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır