NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 17 AĞUSTOS 1999 MARMARA DEPREMİNİN 19. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE KONUNUN GÜNDEMDE KALMASI İÇİN 14 AĞUSTOS 2018 TARİHİNDE İMO UŞAK ŞUBEMİZ TOPLANTI SALONUMUZDA ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI, AYRICA DEPREME DUYARLILIK GÖRSEL SERGİSİ DÜZENLENDİ. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 MAYIS 2019, PAZARTESİ   

23

17 AĞUSTOS 1999 MARMARA DEPREMİNİN 19. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE KONUNUN GÜNDEMDE KALMASI İÇİN 14 AĞUSTOS 2018 TARİHİNDE İMO UŞAK ŞUBEMİZ TOPLANTI SALONUMUZDA ORTAK BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI, AYRICA DEPREME DUYARLILIK GÖRSEL SERGİSİ DÜZENLENDİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 14.08.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 14.08.2018 18:04:43  Yayınlayan Birim: UŞAK ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 14.08.2018 17:29:03

İMO Uşak Şube Yöneticilerinin katıldığı toplantıda ,Başkan Ali Osman Doruk Tarafından yapılan ortak basın açıklamasına basın mensuplarının ve tv kanalarının ilgisi yoğun oldu.

İMO Uşak Şube Yönetim Kurulunun hazır bulunduğu ve Oda Başkanı Ali Osman Doruk tarafından yapılan basın açıklamasında ; 17 Ağustos Gölcük Merkezli Marmara Depreminin üzerinden 19 yılın geçtiğini ,geçen bu süreç içersinde yapı stoklarımızın yeni bir depreme hazır olup olmadığını , binaların Deprem Yönetmeliklerine uygun olarak tasarlanıp tasarlanmadığı, standartlara uygun malzemelerin kullanılarak etkili bir denetim mekanızmasının da uygulanması gerekliliğine deyindi. Ülkemizin Depremselliği üzerine geçmiş zamanlarda olan depremlerden bilgiler sundu. 

Şantiye Şefliği, Yapı Ruhsatları ve Yapı denetimleri konuları ile Planlama ve Kentsel Dönüşüm Riskli Alan ve Riskli Yapı üzerine bilgiler sundu , İmar Afları ve İmar Barışları hakkında bilgiler verdi , Yapı Stokları mevcut durumu ve Yapı Üretimi anlayışı konularında yapmış olduğu açıklamalarını Mühendislerin tekrardan toplumda saygın hale getirilmesi , ellerinden alınmış olan değerlerinin tekrar geri verilmesi hususunda açıklamalarda bulunuldu.


Okunma Sayısı: 24

Uşak Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır