NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YAPI İŞLERİ DAİRE MÜDÜRLÜĞÜNDEN UYDS KULLANICI BİLGİLENDİRMESİ VE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE ONAY BAŞVURUSU YAPILMASI. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 EKİM 2019, CUMARTESİ   

44

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YAPI İŞLERİ DAİRE MÜDÜRLÜĞÜNDEN UYDS KULLANICI BİLGİLENDİRMESİ VE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE ONAY BAŞVURUSU YAPILMASI.

    Yayına Giriş Tarihi: 26.02.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 26.02.2019 11:11:42  Yayınlayan Birim: UŞAK ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 26.02.2019 10:46:43

Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 20.02.2019 tarih ve E.2177 sayılı Onay İşlemleri yazıları doğrultusunda ;Proje Müelliflerinin , Şantiye Şeflerinin ,Yardımcı Kontrol Elemanlarının , Deney Yapan Elemanlarının ve Numune Toplama Elemanlarının belirtilen evraklarla İl Müdürlüğüne Müracaatları Duyurulur.

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE...

Ulusal Yapı Denetim Sistemi Uygulama Yazılımında eski kullanıcı adları kullanılmayacaktır. Kullanıcı adları Gerçek Kişiler için T.C. Kimlik Numarası, Tüzel Kişiler için T.C Vergi Kimlik Numarası olacaktır. Kullanıcı adlarında yapılacak bu dönüşümün sağlıklı ve doğru sonuçlandırılabilmesi amacıyla sistemde daha önceden rolü bulunan bütün kullanıcılar ile yeni başvurusu yapacak kullanıcıların UYDS Kullanıcı Başvurusu ve Hesap Başvurusu işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzunda yer alan bilgilere göre başvuruları adımları şu şekilde gerçekleşecektir:

Kontrol Elemanları:

Kontrol Elemanı olarak önceki sistemde kullanıcıları bulunan gerçek kişiler kullanıcı kayıt işlemi sonrası Kontrol Elemanı Hesap Başvurusu ekranında istenilen bilgileri girerek Başvuru Yap butonuna tıklamalıdır. Hesap Başvurusu Yap butonunun tıklanması sonrası Hesap Başvurusu ekranında istenilen bilgilere karşılık beyan edilen bilgilerle Ulusal Yapı Denetim Sistemi Veritabanında bulunan kayıtların doğrulaması yapılır. Yapılan doğrulama sonucu bilgilerin eşleşmesi durumunda Yardımcı Kontrol Elemanı Mimar Mühendis Hesabı Aktif hale getirilerek Yardımcı Kontrol Elemanı Mimar Mühendis rolü kullanıcıya atanır. Bir sonraki oturum açma işlemi sonrası Yardımcı Kontrol Elemanı Mimar Mühendis olarak iş ve işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirir.

Yardımcı Kontrol Elemanları:

Yardımcı Kontrol Elemanı olarak önceki sistemde kullanıcıları bulunan gerçek kişiler kullanıcı kayıt işlemi sonrası Yardımcı Kontrol Elemanı Hesap Başvurusu ekranında istenilen bilgileri girerek Başvuru Yap butonuna tıklanmalıdır. Hesap
Başvurusu Yap butonunun tıklanması sonrası Hesap Başvurusu ekranında istenilen bilgilere karşılık beyan edilen bilgilerle Ulusal Yapı Denetim Sistemi Veri tabanında bulunan kayıtların doğrulaması yapılır. Yapılan doğrulama sonucu bilgilerin eşleşmesi durumunda Yardımcı Kontrol Elemanı Hesabı Aktif hale getirilerek Yardımcı Kontrol Elemanı rolü kullanıcıya atanır. Bir sonraki oturum açma işlemi sonrası Yardımcı Kontrol Elemanı olarak iş ve işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirir.

Şantiye Şefleri:

Şantiye Şefi olarak önceki sistemde kaydı bulunan gerçek kişiler kullanıcı kayıt işlemi sonrası Kontrol Elemanı Hesap Başvurusu ekranında istenilen bilgileri girerek Başvuru Yap butonuna tıklamalıdır. Hesap Başvurusu Yap butonunun
tıklanması sonrası Hesap Başvurusu ekranında istenilen bilgilere karşılık beyan edilen bilgilerle Ulusal Yapı Denetim Sistemi Veritabanında bulunan kayıtların doğrulaması yapılır. Yapılan doğrulama sonucu bilgilerin eşleşmesi durumunda Şantiye Şefi Hesabı Aktif hale getirilerek Şantiye Şefi rolü kullanıcıya atanır. Bir sonraki oturum açma işlemi sonrası şantiye Şefi olarak iş ve işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirir.

Proje Müellifleri:

Proje Müellifi olarak önceki sistemde kaydı bulunan gerçek kişiler kullanıcı kayıt işlemi sonrası Proje Müellifi Hesap Başvurusu ekranında istenilen bilgileri girerek Başvuru Yap butonuna tıklamalıdır. Hesap Başvurusu Yap butonunun
tıklanması sonrası Hesap Başvurusu ekranında istenilen bilgilere karşılık beyan edilen bilgilerle Ulusal Yapı Denetim Sistemi Veritabanında bulunan kayıtların doğrulaması yapılır. Yapılan doğrulama sonucu bilgilerin eşleşmesi durumunda Proje Müellifi Hesabı Aktif hale getirilerek Proje Müellifi rolü kullanıcıya atanır. Bir sonraki oturum açma işlemi sonrası Proje Müellifi olarak iş ve işlemlerini sistem üzerinden gerçekleştirir.                                                    http://uyds.yds.gov.tr/?fbclid=IwAR3aJi6m6wPPETeq0jEvl8gB0E-UZxuSDaOQQ9xiljn0U5jyySkKRPO_6Yk

 

 

Uşak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün ; 20.02.2019 tarih ve E.2177 sayılı Onay İşlemlerinin tamamlanabilmesi için ; Proje Müelliflerinin, Şantiye Şeflerinin , Yardımcı Kontrol Elemanlarının , Deney Yapan Elemanlarının , Numune Toplama Elemanlarının aşağıdaki belgeler ile İl Müdürlüğüne başvurmaları ile işlemleri tamamlanacaktır.

 

 

- Proje Müelliflerinin ; Dilekçe , Diploma , Büro Tescil Belgesi ,Oda Kayıt Belgesi ,Yapı Denetim Sistemi Kullanım Sözleşmesi.

 

- Şantiye Şeflerinin ; Dilekçe , Diploma ,Oda Kayıt Belgesi , Yapı Denetim Sistemi Kullanım Sözleşmesi.

 

- Yardımcı Kontrol Elemanlarının ; Dilekçe , Diploma , Oda Kayıt Belgesi , Yapı Denetim Sistemi Kullanım Sözleşmesi .

 

- Deney Yapan Elemanların ; Dilekçe , Diploma , Oda Kayıt Belgesi , Yapı Denetim Sistemi Kullanım Sözleşmesi .

 

- Numune Toplama Elemanlarının ; Dilekçe , Diploma , Eğitim Sertifikası , Yapı Denetim Sistemi Kullanım Sözleşmesi.   


Okunma Sayısı: 313

Uşak Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır