TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İMO AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KURULUNCA ,İMO UŞAK ŞUBE TOPLANTI SALONUMUZDA ``DEPREM SONRASI HASAR TESPİTİ `` SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

10 TEMMUZ 2020, CUMA   

10

İMO AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KURULUNCA ,İMO UŞAK ŞUBE TOPLANTI SALONUMUZDA ``DEPREM SONRASI HASAR TESPİTİ `` SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 16.11.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 16.11.2019 16:55:05  Yayınlayan Birim: UŞAK ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 16.11.2019 16:01:42

İMO Afet Hazırlık Müdahale Kurulunca, 15 Kasım 2019 tarihinde sunumu yapılan seminere Uşak İlindeki resmi dairelerde çalışan teknik personel ve İMO Uşak Şube üyelerinin katılım ve ilgisi çok yoğun oldu.

İMO AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KURULUNCA ,İMO UŞAK ŞUBE TOPLANTI SALONUMUZDA ``DEPREM SONRASI HASAR TESPİTİ `` SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

İMO Afet Hazırlık Müdahale Kurulu Başkanı ve Üyelerinden  değererli hocalarımızın sunumları  ile Uşaktaki İdarelerdeki teknik personel ve İMO Uşak Şube üyelerine yönelik yapılan seminere katılım çok yoğun oldu.

Seminerin açılış konuşmasını yapan İMO Uşak Şube Başkanı Ali Osman Doruk ,bu seminerin düzenlenmesinde ve sunumunda emeği geçen İMO Afet ve Hazırlık Müdahale Kurulu Başkan ve Üyelerinden müteşekkil kuruldaki hocalarımıza ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.

Seminerin ilk sunumu İMO Afet ve Müdahale Kurulu Başkanı Sayın Abdullah İncir ve Sekreter üyesi Sayın  Mehmet Çakır tarafından İMO Afet Sonrası Müdahale Kurulu Komisyon çalışmaları hakkında bilgiler, Odamızın afet öncesi hazırlık ve sonrası çalışmalarla ilgili bilgiler, bu konuda yapılan sempozyumlar , kurultaylar , teknik bilimsel etkinliklerde , Türkiyenin deprem gerçeği kamuoyuna hatırlatılarak alınması gereken önlemler vurgulanmış ,ayrıca meslektaşlarımızın afet hazırlık ve müdahale konusunda yetkinleşmesinin  sağlandığı belirtilmiştir.

Seminerin ikinci sunumu, Afet Kurulu üyesi Sayın Nejat Bayülke hocamız tarafından Depremde hasar gören yığma yapılar ve Betonarme  yapıların davranış şekilleri ve alınması gereke tedbirlere ait teknik bilgiler ve görsellere ait bilgilerin sunumu yapıldı.

Seminerin son bölümünün sunumu ise Afet Kurulu üyesi - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yer Bilimsel Etüd Daire Başkanı Sayın Cahit Kocaman tarafından Betonarme ve Yığma binalarda , Deprem hasarı  ve hasar tespiti çalışmaları ile ilgili Az hasar ,Orta Hasar ve Ağır Hasarlı binaların hasar inceleme çalışmaları,  hakkında teknik bilgiler ve görsellerin sunumu yapıldı. 

 


Okunma Sayısı: 19

Uşak Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.