TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI UŞAK ŞUBESİ`NİN 11. GENEL KURULU VE SEÇİMLERİ TOPLANTI SALONUMUZDA 22 - 23 ŞUBAT TARİHLERİNDE İLÇE SEÇİM KURULUNUN NEZARETİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

10 TEMMUZ 2020, CUMA   

12

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI UŞAK ŞUBESİ`NİN 11. GENEL KURULU VE SEÇİMLERİ TOPLANTI SALONUMUZDA 22 - 23 ŞUBAT TARİHLERİNDE İLÇE SEÇİM KURULUNUN NEZARETİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 24.02.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 24.02.2020 18:53:34  Yayınlayan Birim: UŞAK ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 24.02.2020 18:47:17

22 Şubat Cumartesi Günü Olağan Genel Kurul , 23 Şubat Pazar Günü`de Seçimler olarak Gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul ve Seçimlere Üyelerimizin Katılımı Çok Yoğun Oldu , Birlik ,Beraberlik ve Dostluk Seçimlerin Galibi Oldu.

İnşaat Mühendisleri Odası Uşak Şubesi 11. Genel kurulunu 22 şubat tarihinde İmo Uşak toplantı salonunda gerçekleştirdi. 10. Dönem şube başkanı Ali Osman DORUK konuşmasında;

"10. dönem yönetim kurulu olarak geçtiğimiz iki yıl içerisinde üyelerimizin kazanılmış olan haklarını korumak ve mesleğimizin itibarını yükseltebilmek için çeşitli çalışmalar yaptık. Yerelde ruhsat veren idarelerle kurduğumuz sağlam ilişkiler sayesinde üyelerimizin haklarını savunarak kentimizi ve mesleğimizi ilgilendiren bir çok sorunun çözüme ulaşmasına katkı sağladık. Üyelerimizi ilgilendiren mesleki kanun, yönetmelik ve mevzuat değişikleri ile ilgili bir çok seminerler düzenledik, teknolojik gelişmelerden, mesleki yeniliklerden haberdar olunması ve genç meslektaşlarımızın eğitimlerine katkıda bulunmak için ülkemizin çeşitli üniversitelerinden değerli hocaları sizlerle buluşturduk, doğru tasarım kurallarının anlatıldığı statik program kursları düzenledik,  çeşitli iş kollarında yetkin firmalara teknik geziler düzenleyerek mesleğimizin alt disiplinleri hakkında farkındalık sağlamaya çalıştık. Birlik ve beraberliğimizin devamı, yeni gelen meslektaşlarımızın aramıza katılması için kahvaltılı toplantılar, birbirimizi daha iyi tanıyıp meslektaş dayanışmasını perçinlemek için sosyal geziler düzenledik.

Öte yandan merkezi yönetim anlamında da mesleğimizi ilgilendiren sorunların tespiti hakkında düzenlenen bir çok çalıştay ve sempozyuma katılım sağlayarak şubemizi etkin bir şekilde temsil ettik. Şubemiz dahilinde yaptığımız toplantı ve eğitim çalışmalarında elde edilen ve sizlerden gelen talepler doğrultusunda tespit edilen sorunlarımızı genel merkez yönetim kuruluna ilettik, çözüm önerilerini sunduk. Genel merkez ile İlişkilerimizi güçlendirerek yönetim kurulunu neredeyse her yıl üyelerimizle buluşturduk. Meslektaşlarımızın fikir ve görüşlerini en üst yöneticiye birebir iletmesini sağladık.

Tüm bu yaptıklarımız haricinde şüphesiz 10. dönemin en önemli gelişmesi Afyonkarahisar temsilciliğinin şubemize bağlanması olmuştur Yarın ki seçimlerden sonra kazanan mesleğimiz ve meslek odamız, iki komşu ilin güç birliği ve kardeşliği olacaktır."  Dedi. Divan başkanlığını eski oda başkanı Mehmet Çakır`ın yaptığı yüksek katılımlı 11. genel kurulda Ali Osman DORUK ve Afyonkarahisar temsilciliğinden Ahmet NEOLDUM iki ayrı liste ile rekabete girdi.

23 şubat tarihinde yapılan 11. Dönem şube seçimlerinde rekor üzerine rekor kırıldı en yüksek oyun ve en yüksek katılımın sağlandığı seçimlerde toplamda 378 oy kullanıldı. Ahmet NEOLDUM ve ekibi 124 oy alırken Ali Osman DORUK ve ekibi 255 oy ile seçimi kazandı.

Seçim sonrasında açıklama yapan Ali Osman DORUK " tatlı bir rekabet halinde yapılan seçimlerin sonucunda kaybeden tarafın olmadığını, kazananın ise dostluk, birlik ve beraberlik olduğunu belirtti. Seçimde iki komşu il arasında kurulan bu güç birliğinin önce yerelde sonra genel merkez bazında hissedilmesi için yoğun çaba sarf edeceklerini belirterek, seçimlerde oy kullanarak bizleri onurlandıran tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim."dedi


Okunma Sayısı: 65

Uşak Şube Kaynaklı Gündem »
Tüm Gündem »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.